Давайте подивимось, як можна впізнати деякі з цих небезпечних предметів, щоб ви не постраждали і що становить для нас загрозу.

Ось так виглядають вибухонебезпечні предмети.

Як ви бачите, вони мають різну форму, розмір та колір. Їх дуже важко помітити у навколишньому середовищі, тому що вони мають маскувальне забарвлення - коричневе, сіре, зелене. Не зважаючи на різний розмір та форму, вони всі дуже небезпечні і можуть травмувати або поранити, нанести ушкодження одній або більшій кількості людей.

Це загрози у вигляді  протипіхотних та протитранспортних мін та боєприпасів, що не вибухнули, а також запали та підривників, які можуть бути присутні в районі конфлікту.

 Протипіхотні міни невеликі за розміром і, як правило, призначені вбити або сильно поранити одну людину або кількох людей.

  • Із часом вони можуть поіржавіти і знебарвитися, але все ж залишаються небезпечними.

  • У мін не буває терміну придатності.  

  • Поділяються на фугасні та осколкові. ППМ бувають: нажимної або натяжної дії.   Фугасні: завдають поразки силою вибуху. Вибух відбувається як тільки людина наступає на міну.

  • Осколкові: завдають поразки живій силі противника осколками свого корпусу або готовими забійними елементами (кульки, ролики, стрілки).  Вибух відбувається як тільки людина людина зачіпає розтяжку.

Протитранспортні міни набагато більші за розміром та вагою й призначені для знищення транспортних засобів.

Вибухонебезпечні залишки війни (ВЗВ) включають: гранати, мінометні міни, ракети, артилерійські снаряди, підривники, детонатори і патрони.

  • ВЗВ можуть поводити себе як міна; вони можуть вибухнути, сіючи смерть і травми при будь якій взаємодіїї з ними: ВЗВ більш поширені, ніж наземні міни, і випадки травмування і смерті від них серед населення трапляється набагато частіше.

  • ВЗВ дуже нестійкі до зовнішнього впливу і можуть вибухнути при будь-якій взаємодії з ними.

Увага! 

Навіть якщо ВЗВ не вибухнули при першому дотику, це не означає, що вони безпечні при подальшому впливі на них, або взаємодії з ними.