Якщо ти побачив на своєму шляху боєприпас, що не розірвався:
1. Зупинись!
2. НЕ панікуй!
3. Озирнись навколо і переконайся, що немає інших вибухонебезпечних предметів, уламків частин і т.п.
4. Якщо за тобою йдуть інші люди, попередь про небезпечну ситуацію.
5. Розвернися на 180 градусів і повертайся тим же шляхом, по якому прийшов у зворотному напрямку.
6. Безпечною відстанню можна вважати відстань в 300 метрів від боєприпасу, що не розірвався.
7. Тільки з безпечної відстані розкажи про небезпечну знахідку в Державну службу з надзвичайних ситуацій (ГСЧС) за телефоном «101», та повідом про це дорослих.
Якщо Ви опинились на мінному полі (замінованій території):
1. Зупиніться і не рухайтеся.
2. Подивіться навколо.
3. Заспокойтеся.
4. Якщо є інші люди за Вами, попередьте їх про міни і попросіть, щоб вони пішли за допомогою або викликали на допомогу Державну службу з надзвичайних ситуацій (ДСНС) за номером телефону «101».
5. Якщо Ви один, чекайте до тих пір, поки хто-небудь не виявить Вас.
6. Коли Ви побачите тих, хто Вас виявив, попередьте їх про міни і попросіть, щоб вони пішли за допомогою або викликали ДСНС.
7. Якщо Ви на самоті, кличте на допомогу. Коли Ви побачите тих, хто вас знайшов, попередьте їх про міни і зверніться з проханням викликати ДСНС з безпечної відстані.
8. Якщо допомоги немає і чекати її немає від кого, скористуйтеся своїм мобільним телефоном та викличте ДСНС за номером телефону «101».
Самостійний вихід з замінованої території - ми не радимо цього робити, тому що НЕМАЄ безпечного виходу з мінного поля ... БУДЕ КРАЩЕ, ЯКЩО, НАСАМПЕРЕД, ВИ туди не підете.
Коли ви будете вже перебувати на безпечній території, розкажіть іншим людям, щоб вони трималися подалі від цієї місцевості, а також проінформуйте дорослих, про те що Ви бачили.
Ви зіткнулися з інцидентом підриву на міні?
1. Зупиніться.
2. Подивіться навколо.
3. Заспокойтеся.
4. Не поспішайте на допомогу до потерпілого - там можуть бути і інші міни, і Ви можете стати їх жертвою.
5. Не дозволяйте нікому іншому бігти на допомогу до потерпілого.
6. Негайно повідомте дорослим, якщо немає такої можливості.
7. Негайно викличте Державну службу з надзвичайних ситуацій (ДСНС) за номером телефону «101» і викличте «швидку допомогу» за номером телефону «103» надаючи інформацію в тому вигляді, наскільки Ви впевнені в ній.
8. При відсутності мобільного телефону або якщо Ви перебуваєте за зоною покриття мобільної мережі негайно постарайтеся знайти допомогу.
9. Підтримуйте розмову з потерпілим з максимально безпечної відстані, підтримуючи його, що допомога скоро прибуде, але при цьому намагайтеся не наближатися до нього.