Небезпечні території

Пам’ятайте, небезпечний район — частина території, щодо якої відомо або є ймовірність того, що вона містить міни та/або вибухонебезпечні предмети — залишки війни (в тому числі мінні поля, заміновані райони, райони застосування мін-пасток та інших саморобних вибухових пристроїв). Покинуті райони дислокації військових підрозділів, блокпости, траншеї, окопи, різні споруди та будівлі, які використовувалися для укриття під час бойових дій, шляхи до військових позицій є потенційно небезпечними територіями.

Об’єкти інфраструктури, як-от: мости, теплові та електростанції, підходи до фабрик, заводів, особливо, якщо ці об’єкти інфраструктури було зруйновано під час бойових дій, або поруч проходили бойові дії також можуть містити небезпеку.

Місця-біоресурси, а саме: русла висохлих річок і прилегла територія, водні та лісові ресурси, лісосмуги, узбіччя доріг і шляхів теж є небезпечними територіями.

Індикатори небезпечних територій

Про небезпеку свідчать певні індикатори чи то ознаки територій.Ці індикатори можна поділити на 4 групи: офіційні попереджувальні знаки; неофіційні попереджувальні знаки; сліди, результати або докази використання мін та вибухонебезпечних предметів; поведінкові докази.

Давайте зараз розглянемо кожен із них більш детально.

Офіційні попереджувальні знаки

Якщо ви бачите офіційні попереджувальні знаки, ви маєте сприймати цю територію як заміновану (забруднену вибухонебезпечними предметами).Ви зобов'язані повернутися назад дорогою, якою прийшли, і знайти альтернативний, безпечний маршрут.Заходити на територію промарковану офіційними попереджувальними заборонено. Це небезпечно, як для вашого життя і здоров’я, так і для інших людей. Не наражайте їх на небезпеку!

Також, за пошкодження або крадіжку попереджувальних знаків українським законодавством  передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність (штраф, виправні роботи, позбавлення волі тощо).Офіційні знаки встановлюють військові, представники Державної служби з надзвичайних ситуацій, співробітники міжнародних та національних організацій, які пов’язані з протимінною діяльністю.

Неофіційні попереджувальні знаки

Неофіційні попереджувальні знаки встановлюють звичайні люди, які хочуть попередити інших про небезпеку. Це можуть бути написи «Небезпечно — міни» фарбою на фанері, папері, стіні, паркані. Це може бути купа гілля, яскраві стрічки, будь-що, здатне привернути вашу увагу. Кожен із таких знаків встановлено якоюсь людиною по можливості з наявних на той момент підручних засобів. Якщо ви бачите неофіційні попереджувальні знаки перед собою — сприймайте цю територію як заміновану.

Вам треба повернутися назад шляхом, яким ви прийшли, і знайти альтернативний, безпечний маршрут.

Ніколи не варто перевіряти: чи це не жарт? Неофіційні попереджувальні знаки — прапорці, мітки на деревах, прим'ята трава, часткові завали на дорогах, перешкоди у вигляді блоків або імітована огорожа — попереджають про небезпеку.

Сліди, результати або докази використання мін та боєприпасів

1. покинута, розбита військова або цивільна техніка, траншеї, окопи;

2. травмована/мертва тварина;

3. травмована/мертва людина;

4. ознаки бойових дій та обстрілів, як-от: воронки від боєприпасів, безлад на ґрунті;

5. розкидані осколки, залишки боєприпасів, боєприпаси, патрони або гільзи від патронів;

6. порожні або повні ящики для боєприпасів.

Навіть якщо попереджувальні знаки відсутні, не слід сприймати дану територію як безпечну!

Поведінкові докази

Якщо територія навколо вас має такі ознаки:

1. покинуті сільськогосподарські угіддя, які могли б використовуватися;

2. занедбаність, безлюдність;

3. зарості, висока трава, занехаяні дороги, стежки й шляхи або інші дорожні розв'язки.

ПАМ’ЯТАЙТЕ — ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНА ТЕРИТОРІЯ!

Завжди звертайте увагу на індикатори території навколо вас, ознаки потенційної небезпеки.

Якщо люди оминають якесь місце з будь-яких причин — не намагайтеся потрапити туди.

Знайдіть інший шлях.