Офіційні попереджувальні знаки

Якщо ви бачите офіційні попереджувальні знаки, ви маєте сприймати цю територію як заміновану (забруднену вибухонебезпечними предметами). Ви зобов'язані повернутися назад дорогою, якою прийшли, і знайти альтернативний, безпечний маршрут. Заходити на територію промарковану офіційними попереджувальними заборонено. Це небезпечно, як для вашого життя і здоров’я, так і для інших людей. Не наражайте їх на небезпеку.

Також, за пошкодження або крадіжку попереджувальних знаків українським законодавством  передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність (штраф, виправні роботи, позбавлення волі тощо). Офіційні знаки встановлюють військові, представники Державної служби з надзвичайних ситуацій, співробітники міжнародних та національних організацій, які пов’язані з протимінною діяльністю.

Неофіційні попереджувальні знаки

Неофіційні попереджувальні знаки встановлюють звичайні люди, які хочуть попередити інших про небезпеку. Це можуть бути написи «Небезпечно — міни» фарбою на фанері, папері, стіні, паркані. Це може бути купа гілля, яскраві стрічки, будь-що, здатне привернути вашу увагу. Кожен із таких знаків встановлено якоюсь людиною по можливості з наявних на той момент підручних засобів. Якщо ви бачите неофіційні                                                                 попереджувальні знаки перед собою — сприймайте цю територію як заміновану.

Вам треба повернутися назад шляхом, яким ви прийшли, і знайти альтернативний, безпечний маршрут.

Ніколи не варто перевіряти: чи це не жарт? Неофіційні попереджувальні знаки — прапорці, мітки на деревах, прим'ята трава, часткові завали на дорогах, перешкоди у вигляді блоків або імітована огорожа — попереджають про небезпеку.