Міни протипіхотні
Міна означає боєприпас, призначений для встановлення під землею, на землі або поблизу поверхні землі або іншої поверхні та призначений для вибуху від присутності, близькості або безпосереднього впливу людини або транспортного засобу, що рухається.
Протипіхотні міни невеликі за розміром і, зазвичай, призначені для того, щоб вбити або сильно поранити людину. Протипіхотні міни відрізняються формою, кольором та розмірами. Вони можуть бути виготовлені з різноманітних матеріалів, але найчастіше мають пластиковий або металевий корпус.
За нанесенням уражень їх можна поділити на осколкові та фугасні.
Фугасні міни завдають пошкоджень надлишковим тиском, силою вибуху. Вибух відбувається, як тільки людина наступає на міну.
Осколкові міни завдають пошкоджень живій силі противника осколками свого корпусу або готовими забійними елементами (металеві кульки, ролики, стрілки), які знаходяться усередині пристрою. Вибух відбувається, як тільки людина зачіпає розтяжку.
Міни протитранспортні
Протитранспортні міни набагато більші за розміром, ніж протипіхотні, призначені для знищення транспортних засобів.
Вони відрізняються формою, кольором, розмірами і виготовлені з різних матеріалів. Також можуть бути небезпечними для людини, незважаючи на те, що розроблені для знищення і знешкодження транспортних засобів.
Поруч із протитранспортними мінами можуть знаходитися встановлені на них або під ними протипіхотні міни. Протитранспортні міни також можуть бути оснащені спеціальними елементами невилучення, що активуються при спробі доторкнутися до міни або іншим чином зрушити її.
Вибухонебезпечні предмети
Вибухонебезпечні предмети — всі боєприпаси, що містять вибухові речовини, ядерне паливо чи матеріали ядерного синтезу, біологічні та хімічні речовини, а також всі аналогічні й подібні предмети чи компоненти, що є вибухонебезпечними за своєю природою.
Міни-пастки встановлюються в будівлях, спорудах, поблизу предметів щоденного вжитку, зброї, на дверях, вікнах, дитячих майданчиках. Якщо не ви поклали цей предмет, — не торкайтеся його. Це може бути дуже небезпечно!
Саморобним вибуховим пристроєм може виявитися будь-який предмет, залишений без нагляду. Підозрілими також вважають предмети, нетипові для даної місцевості та умов. Нічого не робіть із підозрілими предметами: вони можуть виявитися вибуховими пристроями і призвести до вибуху, численних жертв і руйнувань.
Вибухонебезпечні залишки війни як-от: гранати, мінометні міни, ракети, артилерійські снаряди, запали та підривники, детонатори і патрони, бомби тощо більш поширені, ніж наземні міни, тому випадки травмування від них трапляються набагато частіше. Вони можуть поводити себе як міна і вибухнути, сіючи смерть і завдаючи травм, за будь-якої взаємодії з ними: під час торкання до них або їх переміщення, якщо наступити на них або вдарити каменем.
Залишені боєприпаси дуже нестійкі до зовнішнього впливу і можуть вибухнути при будь-якій взаємодії з ними. Територія навколо може бути замінована.
Якщо касетні боєприпаси не вибухнули, то вони залишаються чутливими навіть до незначного зовнішнього впливу, знаходяться в бойовому стані ще багато років і становлять велику небезпеку для мирного населення.
Підривники можуть бути як маленькими, так і великими. Це найчутливішими елементи мін та боєприпасів. Вони завжди небезпечні й можуть нанести серйозні травми людині, яка взаємодіє з ними.