Коли пересуваєтесь місцевістю, де відбувається або відбувався збройний конфлікт та/або проходили бойові діi, ви можете побачити, що в таких локаціях можуть працювати сапери. Ще їх також називають демінерами.

Демінер (сапер) (англ. deminer) – це особа, яка має кваліфікацію і притягнута до виконання зобов'язань з розмінування на робочій ділянці розмінування. Отже, приставка «де» вказує на відсутність, скасування, усунення чого-небудь (напр., демобілізація - відсутність мобілізаціi, дезорієнтація - відсутність орієнтаціi, «демінер» - той, хто усуває міни).

1. Коли бачите саперів, які працюють, рекомендовано дотримуватись наступних правил:      звертайте увагу на попереджувальні знаки!; попереджувальні знаки «Небезпечно міни!» і                                                                                                  маркувальні віхи (забороняється забирати, прибирати, ламати, переставляти на інше місце).

                                                                                            2. Забороняється заходити, забігати, заїжджати на автомобілі або іншому виді транспорту на                                                                                                  територію, промарковану попереджувальними знаками, де проводяться/проводились роботи                                                                                                  з розмінування, технічного обстеження, там, де працюють сапери.

                                                                                            3. Забороняється відволікати саперів від роботи: кричати їм щось, показувати, намагатися їм                                                                                                  передати будь-що, або кинути і т. ін.

4. Забороняється фотографувати або фотографуватись поруч із боєприпасами/саперами.      Вибухонебезпечні предмети, що не вибухнули (ВНВ) можуть здетонувати.

Офіційні попереджувальні знаки та інші засоби маркування є приватною власністю організаціi, яка впроваджує роботи з гуманітарної протимінної діяльності (наприклад: маркування, технічне обстеження, очищення територій), яка їх встановила. Їх викрадення або пошкодження може бути розцінене, як кримінальне або адміністративне правопорушення, за здійснення якого українським законодавством (ст. ст. 185 и 186 ККУ, ст. 51 КУпАП) передбачена відповідальність – штраф, виправні роботи або позбавлення волі.